Autor Wątek: SAAB 9-5, sedan MY02, Mariusza.B  (Przeczytany 14071 razy)

Mariusz.B

• Gość
SAAB 9-5, sedan MY02, Mariusza.B
« dnia: Października 08, 2014, 15:42:10 pm »
Na starym forum był taki wątek poświęcony właśnie downpipe, o czymś takim właśnie myślałem (luźniejszy katalizator już gdzieś leży i czeka).

Z innych planów:

chcę kupić Saaba 900NG z gazem na dowożenie młodego do szkoły i na treningi. Na przykład takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=4647996541 (swoją drogą: może znacie to autko z linka?)

a jeszcze innych planów: marzy mi się klasyczny krokodyl. Zbieram pieniądze;-)
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2014, 15:48:34 pm wysłana przez Mariusz.B »

Offline e_mst

• Administrator
  • Uczeń
    • msTun
Odp: SAAB 9-5, sedan MY02, Mariusza.B
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2014, 23:26:22 pm »
Dalej z tym sprzęgłem coś nie tak? Ostatnio chyba wysprzęglik nowy wsadziliśmy. Może to pompa.

Mariusz.B

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Października 09, 2014, 16:56:52 pm »
Nie wiem czy sprzęgło. Dziwne to bardzo jest, żeby nie powiedzieć niepokojące. Jak dostaje dużego momentu to słychać dziwne dźwięki z lewej strony - może znów skrzynia?

Offline e_mst

• Administrator
  • Uczeń
    • msTun
« Odpowiedź #3 dnia: Października 09, 2014, 18:52:36 pm »
Trzeba to sprawdzić. Może coś się poluźniło.

p.s. Przeniosłem dyskusję do odpowiedniego działu.

Mariusz.B

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Października 09, 2014, 19:46:02 pm »
Dzięki za przeniesienie.

Sprawdzić - jak najbardziej, ostatnio nawet dokręcałem jedną śrubę przy skrzyni ;-) Daj tylko znać kiedy.

Przydałoby mi się tylko nabyć drugie rozsądne jeździdełko (najlepiej drogą darowizny, ale kupno też może być).

Offline e_mst

• Administrator
  • Uczeń
    • msTun
« Odpowiedź #5 dnia: Października 09, 2014, 20:23:01 pm »
Na diagnozę zawsze możesz przyjechać gdy tylko jest wolne miejsce.

Mariusz.B

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Października 09, 2014, 22:16:22 pm »
Ok;-) to umówimy się.

Z ciekawostek: niedawno, przy dość mocny przyspieszaniu dość potężnie huknęło mi pod maską. Po pierwszym zawale zauważyłem, że silnik pracuje nadal, więc podejrzenie padło na rozszczelnienie dolotu. Zatrzymałem się, podniosłem maskę ale niczego nie zauważyłem dziwnego, chciałem wzywać już lawetę, ale postanowiłem jeszcze obejrzeć silnik ze wszystkich stron. Oparłem rękę o rurę plastikową prowadzącą do przepustnicy i odkryłem, że z niej spadła. Wcisnąłem ją na miejsce, zresetowałem kompa i pojechałem. Mam tylko wrażenie, że nadal jest tam nieszczelność.

Mariusz.B

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 28, 2015, 15:48:23 pm »
Jednak to była pompa, nie wysprzęglik. Pewien warsztat trochę dał ciała przy poprzednich czynnościach serwisowych i chyba zalali ten sam płyn (wcześniej trzymany pewnie w rowie). Pompie to nie pomogło.

Teraz autko czeka na turbosprężarkę i skrzynię biegów...

Offline e_mst

• Administrator
  • Uczeń
    • msTun
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 28, 2015, 20:50:53 pm »
Tak bywa. Czarny płyn to czasem pompa.  :-\

U siebie wymieniłem już wszystko w sprzęgle poza pompą. Tylko czekam jak padnie. W bagażniku wożę na wymianę. :)

Mariusz.B

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 29, 2015, 11:14:18 am »
Sprytnie;-)

Turbinę chyba zostawię tę samą (ta duża, Mitsubishi) - chyba, że jakąś super ciekawą propozycję byś miał. Niech no tylko p. Andrzej w końcu znajdzie dla mnie czas.

Powiem Ci, że ten Twój pomysł z długą skrzynią z 3.0 TiD był fajny. Jednak 2 tys. obrotów przy 100km/h wynagradza brak szóstego biegu;-) Pytanie tylko czy padła, bo od początku nie była idealna, czy coś mogło jej pomóc...

Offline e_mst

• Administrator
  • Uczeń
    • msTun
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 29, 2015, 11:45:47 am »
Mam tylko TD04 19T. :)

Mariusz.B

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Października 06, 2015, 13:42:05 pm »
Taka sytuacja:

Odwiedziny u teściów, na Podkarpaciu. Kawał drogi. Saab ślicznie objechał całą trasę. Przyszedł czas na powrót. Pakujemy walizki, wsiadamy do auta. Odpalam a spod maski metaliczny dźwięk. Silnik chodzi równo. Ładnie pracuje, zero błędów na wyświetlaczu. Wygląda na to, że to pompa wody się rozleciała. Osłuchanie przez mechanika stetoskopem też tak sugeruje.

Wróciliśmy innym środkiem transportu. Saab został tam. Mam nadzieję, że warsztaty tamtejsze dadzą radę (Saab mało popoluarny tam jest). Jakieś podpowiedzi? Na coć im zwrócić uwagę by nie zepsuli czegoś przez przypadek? Coś przy okazji zrobić?

Offline e_mst

• Administrator
  • Uczeń
    • msTun
« Odpowiedź #12 dnia: Października 06, 2015, 14:36:44 pm »
Delikatnie posmarować silikonem uszczelkę rozdzielającą pompę bo wżery bywają.